PostgreSQL Yönetim İşlemlerinizi

Tek Bir Arayüz Üzerinden Gerçekleştirin

Açık Kaynak veri tabanlarının kurumsal veri tabanlarına göre maliyet avantajları bulunmasına rağmen, ölçeklenebilirlik, yönetilebilirlik , güvenlik ve kurumsal destek konularında dezavantajları da bulunmaktadır. ManageUS, açık kaynak dönüşümü hedefleyen kurumsal yapılarda bu dezavantajların giderilebilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

ManageUS, aşağıda belirtilen PostgreSQL operasyonel işlemlerinin tek bir platformdan yönetimini sağlamayı amaçlamaktadır.

 

  • Veri Tabanı Bakım ve Yönetimi
  • Yüksek Erişebilirlik (Load Balancing) Yönetimi
  • Yedekleme ve Yedekten Dönme İşlemleri
  • Veri Tabanı Performans Takip ve Çözüm İşlemleri
  • Alarm Yönetim ve Sunucu Bileşenleri Takibi
  • Migrasyon işlemleri
  • SQL Sorgulama Ekranı

Veri Tabanı Bakım ve Yönetimi

PostgreSQL veri tabanı özelinde veri tabanı yöneticilerinin sistemin parametrik alt yapısını yöneteceği modüldür. Bu modül ile komut satırında yapabildiğiniz bütün işlemleri veri tabanı katmanı için görsel bir ara yüz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yüksek Erişebilirlik (Load Balancing) Yönetimi

Veri tabanı sistemlerinde aktif pasif yapıda çalışan mimarilerde özellikle kurulum aşamasında yapılacak tüm adımların bulunduğu modüldür. Modül içerisinde yük dengeleme amaçlı Patroni, HAProxy ve ETCD ile kolayca veri tabanı katmanına yeni sunucular ekleyip çıkarabilirsiniz.

Yedekleme ve Yedekten Dönme İşlemleri

Veri tabanı sistemlerinin olmazsa olmazı olan yedekleme ve yedekten dönme işlemlerini bu modül aracılığıyla kolayca tek bir ekrandan yönetebilirsiniz.

Veri Tabanı Performans Takip ve Çözüm İşlemleri

Veri tabanı özelinde performans raporlarının alınması, kullanıcı yetki yönetimi ile veri tabanında aktif olan kullanıcıların hareketlerinin izlenmesi, SQL sorgu optimizasyonu ile maliyetli sorguların belirlenmesi ve tablo indeks yapılarının yönetimi gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Alarm Yönetim ve Sunucu Bileşenleri Takibi

Sunucu ve veri tabanı loglarınızı takip edip , kendi alarmlarınızı oluşturabilirsiniz.

Migrasyon İşlemleri

Oracle , MySQL ve MSSQL Server gibi veri tabanlarından PostgreSQL  veri tabanına yapılacak dönüşüm için gerekli işlemleri bu modül üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

SQL Sorgulama Ekranı

Veri tabanı sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir, sql kodlarınızı lokal veya sunucu üzerinde saklayabilir, rapor olarak aldığınız veri kümelerini farklı formatlarda kaydedebilirsiniz.